TOP5 dolnosląskich Kół Gospodyń Wiejskich [GŁOSOWANIE]

To one wiedzą jak w najszybszym czasie ulepić jak najwięcej uszek, Boże Narodzenie to ich czas – członkiń Kół Gospodyń Wiejkich. Poznajcie te Panie i zadecydujcie, które zasługują na Wasz głos.

Głosowanie potrwa do soboty 30 grudnia, do godziny 11.30. Codziennie można raz zagłosować. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy, oraz głosy oddane przez roboty, będą usuwane.
KGW z Ciepłowodów 
KGW w Ciepłowodach świętowało w tym roku jubileusz 70-cio lecia. Koło dbało o rozrywki kulturalne mieszkańców wsi. Przy nim powstał też zespół ludowy Ciepłowodzianki. Panie z KGW w Ciepłowodach słyną ze znakomitej kuchni.
KGW z Lutomi Dolnej 

fot. UG Świdnica
Koło Gospodyń Wiejskich w Lutomi Dolnej w Gminie Świdnica to jedno z najdłużej istniejących w regionie. Czasy przemian ustrojowych w Polsce spowodowały prawdziwe spustoszenie. Większość organizacji się rozwiązała, a Lutomia mimo to przetrwała. W 2016 roku koło obchodziło Jubileusz swojego 70-lecia. W ich szeregi wciąż wstępują nowe gospodynie. Panie współorganizują wszystkie wydarzenia w swojej miejscowości, wspierają pielgrzymów, startują w konkursach i mają na swoim koncie liczne sukcesy. 
 KGW z Wiadrowa 

Działają nieprzerwanie od 1953 roku. W tej chwili jest to zespół 35 kobiet i… 3 mężczyzn. Przyznają, że do koła należały ich babki i mamy. Blisko 65-letnią historię dokumentuje sześć opasłych tomów kroniki. Czego te kobiety nie robiły? Budowały domy, jeździły traktorami, stworzyły centrum rekreacyjne… Nawet założyły własną drużynę piłkarską, by pokazać męskiej reprezentacji wsi, że nawet na…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *