TOP5 dolnośląskich iluminacji świątecznych [GŁOSUJ]

Święta, święta i po świętach ? O nie! pozostajemy w tym magicznym klimacie i oglądamy najpiękniejsze dolnośląskie iluminacje, a jest co oglądać. Zobaczcie i zdecydujcie, kto wygra plebiscyt.

Głosowanie potrwa do soboty 13 stycznia, do godziny 11.30. Codziennie można raz zagłosować. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy, oraz głosy oddane przez roboty, będą usuwane.
TOP5 RADIA WROCŁAW – SŁUCHAJ ZAWSZE W SOBOTĘ O 12 00 
Wrocław 

 Fot. Andrzej Owczarek 
W tym roku na wrocławskich ulicach pojawiły się nowe ozdoby świąteczne. Warto zajrzeć nie tylko na Rynek ale i zrobić sobie spacer po Ostrowie Tumskim gdzie zachwyt budzą lampki na moście.  Dominują kolory: różowo-łososiowy, niebiesko – fioletowy oraz złoty i srebrny.  
 Szczawno Zdrój  

Fot. Bartosz Szarafin 
Szczawno Zdrój to uzdrowiskowa miejscowość położona tuż obok Wałbrzycha. Wiele osób wręcz myśli, że to jedna z dzielnic, ponieważ podróżując z jednego końca miasta na drugi, przejeżdża się często właśnie przez Szczawno. Mieszkańcy są przyzwyczajeni, ale tuż obok głównej drogi znajdują się parki, deptak, pijalnia wód i to tam kryją się świąteczne iluminacje. Piękno uzdrowiska trzeba podkreślać także zimą, dlatego burmistrz decyduje się na coroczne powiększanie „kolekcji” świątecznych światełek.
Kamienna Góra 

Fot. Piotr Słowiński 
W Kamiennej Górze spośród świątecznych dekoracji największą chyba popularnością cieszą się sanie świętego Mikołaja ustawione na rynku. Kamienna Góra nie wydała setek tysięcy złotych na dekoracje świąteczno – noworoczne. Pomysł jest taki, że każdego…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *