TOP5 dolnośląskich bibliotek (GŁOSOWANIE)

Tym razem wybieramy najciekawszą, najbardziej przyjazną, najfajniejszą dolnośląską bibliotekę. Jeśli waszej ulubionej nie ma na naszej liście napiszcie o tym w komentarzach, zorganizujemy kolejną edycję.

Głosowanie potrwa do soboty, 11 marca, do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane.
TOP5 słuchaj zawsze w Radiu Wrocław w sobotę o 12.00!
Biblioteka w Czarnym Borze

Biblioteka w Czarnym Borze jest połączeniem biblioteki i centrum kultury. Trzeba przyznać, że jak na tak niewielką gminę to prawdopodobnie najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Przychodzące tam dzieci bez zawahania podkreślają, że by tam przebywać – warto dojechać nawet z daleka. Ma to odzwierciedlenie w praktyce. Z Biblioteki korzystają również mieszkańcy Boguszowa Gorc, Kamiennej Góry czy Wałbrzycha. W budynku są sale warsztatowe, jedna niewielka widowiskowa, a w samej bibliotece schody otoczone książkami.
Wrocławska Mediateka 
Wrocławska Mediateka czyli Miejska Biblioteka Publiczna przy placu Teatralnym 5 ma już 14 lat. Zbiory to 30 tysięcy egzemplarzy, są wśród nich nie tylko książki. Można wypożyczać też płyty, filmy i gry planszowe. Każdego dnia przychodzi do Mediateki około 700 osób, rocznie regularnie pojawia się tam ponad 13 tysięcy czytelników. 
Książnica Karkonoska
Książnica Karkonoska wypożycza książki, prowadzi wykłady i spotkania z autorami, można w niej wypożyczyć e-booki, czy słuchowiska lub książki mówione. W czytelni daje dostęp do płatnych serwisów prawniczych czy naukowych,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *