TOP5 dolnośląskich bibliotek – edycja 2 [GŁOSOWANIE]

Po raz drugi zaglądamy do dolnośląskich bibliotek. W trakcie pierwszej edycji plebiscytu, dostaliśmy mnóstwo zgłoszeń od przedstawicieli bibliotek, które wtedy nie znalazły się na liście. dziś tają w szranki. Wybieramy najciekawszą, najbardziej przyjazną, najfajniejszą dolnośląską bibliotekę. Jeśli waszej ulubionej i tym razem nie ma na liście napiszcie o tym w komentarzach, zorganizujemy jeszcze jedną edycję.

Głosowanie potrwa do środy 18 października, do godziny 10.00. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. System wylicza średnią z tych dwóch wartości i ustawia lidera na pierwszym miejscu. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane. 
 Biblioteka na dworcu w Obornikach Śląskich 

Fot. Andrzej Owczarek/Piotr Kaszuwara 
Pociąg i książka? To zdaje się być idealnym połączeniem i właśnie ten fakt postanowiono wykorzystać w Obornikach Śląskich. Dwa lata temu, w pomieszczeniach wyremontowanego, XIX wiecznego dworca kolejowego powstała biblioteka. Budynek w stylu neoklasycystycznym wraz z elementami neoromańskimi, wielki zegar tuż przy wejściu, mediateka, galeria sztuki, spotkania autorskie z pisarzami.
Biblioteka Zbiorów Muzycznych i Specjalnych w Legnicy

Fot. Andrzej Andrzejewski 
Większość współczesnych bibliotek w naszym kraju to już nie tylko miejsce wypożyczeń książek, ale wręcz domy kultury. Organizują specjalne zajęcia dla dzieci, młodzieży. W wielu takich przybytkach – szczególnie starsi ludzie – po raz pierwszy zasiadali przed ekranami komputerów, by uczyć się surfowania po Internecie. Jednak filia biblioteki miejskiej w Legnicy przy ul. Mickiewicza oprócz tego ma jeszcze wiele wyróżników. Tam półki nie uginają się nie tyle pod ciężarem książek, co pod całymi kompletami kaset, płyt i taśm. 
Biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej

Fot. Bartosz Szarafin 
Biblioteka w Bystrzycy Kłodzkiej przez niektórych jest…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *