The Allman Brothers Band i Strefa Południa w RWK [SŁUCHAJ OD 21:00]

Charakterny, sumienny, niebywale pracowity, obdarzony wspaniałym wokalem i zdolnościami kompozycyjnymi, które przecież nigdy już się nie powtórzyły. W najbliższej Strefie Południa niedawno zmarły Gregg Allman. Posłuchamy muzyki The Allman Brothers Band, zespołu-fenomenu.
Ich dźwięki zawsze były pełne paradoksów. Jednocześnie niezwykle przemyślane, ale mające improwizowaną energię. Brudne, zniekształcone, ale posiadające czystą formę. Pełne dynamiki, ale spokojne. Mało osób umie tak zaśpiewać o straconej miłości i zdradzie, by słuchacz całym sobą czuł ból i rozpacz, dokładnie tak mocno, jak sam bohater utworu.
Allman Brothers nie są ciekawi, bo grali kiedyś. Ich dźwięki nie pasjonują, bo byli pierwsi. W ogóle nie ma tutaj żadnego „bo”. Nieważne, czy czterdzieści lat temu, dzisiaj, czy kolejne czterdzieści w przód – ich dźwięki zawsze będą aktualne, świeże i przyprawiające słuchacza o uczucia, których nie da się tak wprost opisać. Do usłyszenia.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *