TERAS w Radiu Wrocław Kultura

Młode, zdolne utalentowane – gościem Radia Wrocław Kultura był wrocławski zespół Teras. Tworzą go dwie wokalistki Joanna Zieleń i Teresa Grabiec. Głosy dziewczyn do tej pory mogliśmy słyszeć w nagraniach grupy Katedra, gdzie zajmują się chórkami.

Teras jest ich w pełni autorskim przedsięwzięciem. Same tworzą swoje piosenki, aranżują i piszą teksty. W „Muzycznym Mieście” (poniedziałek 21.00) opowiedziały o okolicznościach powstania duetu i sposobie w jaki pracują:

Nazwa zespołu jest połączeniem imion wokalistek: Teresy i Asi, ale kryje się też w niej coś więcej:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *