Tenisiści z regionu z wygranymi. Dobre występy Hurkacza, Bednarka i Kubota

Hubert Hurkacz z Redeco Wrocław awansował do ćwierćfinałów tenisowego challengera na ziemnych kortach w Ferganie, w Uzbekistanie. W II rundzie Polak pokonał Daniiara Duldajewa z Macedonii 6:2, 4:6, 6:3. W ćwierćfinale rywalem Huberta Hurkacza będzie – rozstawiony z numerem 3 – Serb Nikola Milojević.
Z kolei Łukasz Kubot, zawodnik KKT Wrocław, awansował do ćwierćfinałów na trawiastych kortach w Halle, w Niemczech. W I rundzie Polak i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali debel japońsko-hiszpański Kei Nishikori i Fernando Verdasaco 6:4, 4:6, 10:8. W ćwierćfinale rywalami Kubota i Melo będą Hiszpanie Roberto Bautista Agut i David Ferrer.
Tomasz Bednarek z klubu Omega Smolec i Holender David Pel awansowali do półfinału challengera we włoskiej miejscowości Todi. Polsko-holenderska para w ćwierćfinale pokonała Kolumbijczyków Daniela Elahiego Galana i Cristiana Rodrigueza 6:3, 6:1.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *