Teatralna EMOCJA w rękach Jakuba Krofty (WIDEO)

Szef artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek otrzymał statuetkę za spektakl PIEKŁO-NIEBO Wrocławskiego Teatru Lalek. Kolejne statuetki Emocji przekażemy w Radiu Wrocław Kultura w środę o 19:00 (sztuki wizualne) i 20:00 (muzyka klasyczna).

Przypominamy nominacje do nagród Radia Wrocław Kultura w dziedzinie teatru:
Realizatorzy i Wykonawcy spektaklu PANNA NIKT – za inscenizacyjnie i aktorsko spełnioną prapremierową transkrypcję kultowej powieści na język współczesnego teatru (Wrocławski Teatr Współczesny, reż. Paweł Passini,)
Teatr PWST – ekipa przedstawienia CESKY DIPLOM – za energetyczny, budzący uśmiech i istotną refleksję dyplomowy portret nie jedynie Gottlandu, nie tylko w czasach komunizmu (reż. Piotr Ratajczak, IV rok Wydziału Lalkarskiego)
Maria Wojtyszko i Jakub Krofta – za PIEKŁO-NIEBO, przygotowany z rozmachem i rozumem spektakl trafiający w ważny i zaniedbany punkt dialogu z młodym widzem (Wrocławski Teatr Lalek)
Konrad Imiela – za WRAŻLIWOŚĆ NA OLŚNIENIE W NORMIE, czyli osobisty, poruszający autorski teatr piosenki (Teatr Muzyczny Capitol)
Zwycięzcami Emocji 2017 w kategorii TEATR są Maria Wojtyszko (dramatopisarka) i Jakub Krofta (reżyser), którzy wraz z zespołem wrocławskich Lalek stworzyli spektakl ważny i znakomity.
Posłuchaj rozmowy Magdy Piekarskiej z Jakubem Kroftą:

 

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *