Teatr Pieśń Kozła zostaje we Wrocławiu

Ostatnio pojawiły się informacje dotyczące braku pieniędzy na dalsze finansowania zespołu. Jego szef Grzegorz Bral myślał nawet o przeniesieniu się do innego miasta. Przedpołudniem doszło do spotkania Brala z dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Bartłomiejem Świerczewskim.

Wydaje się, że emocje opadły, plotki zostały ucięte a dodatkowo pojawiły się nowe perspektywy, o których mówi Grzegorz Bral:

Przez ostatnie 3 lata finansowanie Teatru Pieśń Kozła i Festivalu Brave Kids wynosiło rocznie ponad 2 miliony złotych.
 – Być może uda się tę kwotę zwiększyć – mówi Bartłomiej Świerczewski. Dyrektor Departamenu Spraw Społecznych potwierdził, że miasto myśli o stałej siedzibie dla artystów:

W najbliższą sobotę 16 listopada na scenie Piekarnia we Wrocławiu zobaczymy najnowszą premierę tego teatru zatytułowaną „Wojownik”. Została ona napisana przez Alicję Bral na podstawie dramatu Eurypidesa „Trojanki”. Jest to opowieść o losach czterech kobiet z królewskiego rodu po upadku Troi.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *