„Tam jest całe jego życie”. Tajemniczy pamiętnik sprzed lat, poszukiwana rodzina

„Pragnąłbym tylko tego, ażeby Ci, którym poświęcam ten pamiętnik, oraz Ci, którym czasem wpadnie on do ręki, nie zużytkowali zawartego w nim materjału do celów niemiłych” – napisał 29 lutego 1932 roku na jednej z pierwszych stron notatnika 35-letni Władysław Ślęzak. Ostatnie wpisy w pamiętniku zamieścił jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Później zamilkł. Co się z nim stało? Zapiski, po kilku dekadach, odczytała mieszkanka Wałbrzycha. Teraz szuka rodziny mężczyzny.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *