Tai Woffinden zostaje we Wrocławiu

Brytyjski żużlowiec przedłużył na przyszły sezon kontrakt z Betardem Spartą Wrocław. Dla 29-latka będzie to już dziewiąty sezon w zespole z Dolnego Śląska.

Poprzedni sezon Woffinden mógł podzielić na dwie części – pierwszą przed kontuzją i drugą po wypadku, kiedy forma była nieco niższa. Mimo kłopotów zdrowotnych, indywidualny trzykrotny mistrz świata zakończył rozgrywki z dorobkiem 151 punktów i ośmiu bonusów (średnia biegopunktowa 2,2), co dało mu ósme miejsce na liście indywidualnej klasyfikacyjnej ekstraligi.Prezes Sparty Andrzej Rusko po przedłużeniu umowy z Woffindenem przyznał, że to bardzo ważna postać w drużynie nie tylko ze względu na swoje wyniki sportowe, ale także osobowość – Jego postawa mobilizuje kolegów i porywa wrocławskich kibiców. Jest też wzorem dla młodych zawodników. Woffinden wielokrotnie powtarzał, że Wrocław i WTS traktuje nadzwyczajnie, stąd nasza dalsza współpraca chyba nikogo nie powinna dziwić.Poza Brytyjczykiem w nowym sezonie barw drużynowych wicemistrzów Polski będą już na pewno bronić Maksym Drabik, Maciej Janowski i Australijczyk Max Fricke. – Tai zadeklarował, że w 2020 roku wyznacza sobie dwa cele sportowe, na których chce się skupić w stu procentach. To walka o mistrzostwo Polski z Betard Spartą Wrocław, oraz o czwarty indywidualny tytuł mistrza świata – powiedział Rusko.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *