Szybki Drabik i jego koledzy z kadry pokonani tylko przez aurę

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław świetnie rozpoczął finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w Krośnie. Biało-czerwonym nie było dane jednak cieszyć się z końcowego sukcesu. Z powodu opadów deszczu turniej przerwano po 5. wyścigu.

Rywalami polskich juniorów na torze w Krośnie byli Duńczycy, Niemcy i Łotysze. W momencie zakończenia zawodów nasz zespół (Drabik, Woryna, Smektała, Kubera i Karczmarz) miał 14 punktów i o 6 wyprzedzał najgroźniejszych rywali z Danii. Polacy mieli na koncie cztery zwycięstwa biegowe i jedno drugie miejsce.
Maksym Drabik w dwóch swoich startach popisał się świetnymi wyjściami spod taśmy i za każdym razem dowoził prowadzenie do mety. Drugie zwycięstwo junior Betardu Sparty odniósł w 5. wyścigu, rozgrywanym przy coraz mocniej padającym deszczu. Chwilę później sędzia Aleksander Latosiński zarządził przerwę. Po prawie półtaragodzinnym oczekiwaniu na poprawę pogody podjęto decyzję o przerwaniu turnieju. Aby zawody zostały zaliczone, żużlowcy musieli odjechać przynajmniej 10 biegów.
Nowa data finału DMEJ nie jest na razie znana. Termin rezerwowy (20 sierpnia) nie wchodzi w grę, gdyż na niedzielę w Krośnie także zapowiadane są opady deszczu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *