Sztuki Wizualne w Radiu Wroclaw Kultura [POSŁUCHAJ]

Profesor Jacek Dworski opowiada o jego wystawie w Pałacu Królewskim, Anna Galik i Joanna Synowiec zachęcają do wzięcia udziału w aukcji sztuki, z której dochód przeznaczymy będzie na wsparcie osób, które doświadczają przemocy rasistowskiej, a z Joanną Kinowską i Damianem Chrobakiem rozmawiamy o nowej wystawie w Galerii FOTO-GEN. W BWA Dizajn także nowa, bardzo wrocławska ekspozycja – „Mózgi elektronowe. Elwro i jego plastycy” o której mówi kuratorka Iwona Kałuża, a na koniec pierwsza tegoroczna wystawa w Miejscu przy Miejscu na którą zaprasza autorka – Marcelina Turbak.

 
Na początek Muzeum Miejskie. Na ekspozycja „Brąz, rzeźby, plakiety, medale” w Pałacu Królewskim, oglądać można 250 prac autorstwa naszego gościa – profesora Jacka Dworskiego – medalierstwo, rzeźbę architektoniczną, małą formę rzeźbiarską, rysunki, modele oraz prace studyjne.
„JACEK DWORSKI – BRĄZ, rzeźby, plakiety, medale”10.03.2017 – 30.04.2017Muzeum Sztuki Medalierskiej, Pałac KrólewskiKazimierza Wielkiego 35

Anna Galik i Joanna Synowiec ze Stowarzyszenia Nomada, zapraszają na aukcję sztuki, z której dochód przeznaczymy zostanie na bezpośrednie wsparcie osób, które doświadczają przemocy rasistowskiej. Wydarzenie to, może się udać dzięki hojności współczesnych artystek i artystów oraz publiczności.
Aukcja Sztuki – Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem21 marca w godzinach 18:00 – 22:00 Klub ProzaPrzejście Garncarskie 2 

„Niepozowane” czyli wystawa fotografii kolektywu Un-Posed w Galerii FOTO-GEN. W byłym Domku Romańskim oglądać można kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez autorów należących do jednej z najbardziej rozpoznawalnych grup skupiających fotografów ulicznych.  O tym jak i gdzie, a co najważniejsze jakie zdjęcia pokazują rozmawiam z Damianem Chrobakiem i kuratorką Joanną Kinowską.

„Niepozowane”Wystawa fotografii kolektywu Un-Posed10.03.2017 – 8.04.2017 Galeria FOTO-GENpl. bpa Nankiera 8

Iwona Kałuża (premiera radiowa :)) opowiada o nowej ekspozycji w BWA Dizajn. Wystawa „Mózgi elektronowe. Elwro i jego plastycy” przypomni wizerunek firmy, za kształt którego na przestrzeni lat 1959-1993 odpowiedzialni byli…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *