Sztuka w RWK: Roland Okoń, Kościół Nihilistów, Andrzej Tylkowski i kolekcja MWW [PODCASTY I WIDEO]

Radio Wrocław Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-19, Maciek Przestalski (powtórka audycji w czwartek od 9:00)

W środę 11 grudnia, w Imparcie odbędzie się premiera Vegetarian Calendar 2020 autorstwa wrocławskiego fotografika Rolanda Okonia. Z autorem porozmawialiśmy o nie tylko kobiecych aktach i popularyzacji wiedzy o wegetarianizmie.
[videoplayer id=242296][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

Nie zwalnia tempa Kościół Nihilistów. Już w piątek między 18:00 a 21:00 zapraszają do Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego na „Harry Potter i Oxfordy Diabelskie”. Koncept opiera się na ważnych kodach kulturowych – powieściach J.K. Rowling oraz słynnym kazaniu księdza Natanka. Odwiedzili nas Justyna Baśnik Andrzejewska, Paweł Baśnik i Jędrzej Sierpniśńki:
[videoplayer id=242297][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

Tradycyjnie, w niedzielne popołudnie na wernisaż zaprasza Centrum Kultury Agora. 8 grudnie rozpocznie się tam wystawa prac Andrzeja Tylkowskiego „Ulotne”. Rozmowa z Polą Fedyszyn oraz rysownikiem, którego nazwisko nie jest może tak dobrze znane, jak rysunki promujące choćby Dzień Życzliwości.
[videoplayer id=242298][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

W piątek o 19:00 na poziomie 4 w Muzeum Współczesne Wrocław rozpocznie się wystawa „Prywatne mitologie. Urodziny Marty”, inicjująca długofalowy projekt zakładający stworzenie stałej przestrzeni dla międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej. W temat wprowadzili nas kurator Piotr Lisowski i dyrektor MWW Andrzej Jarosz:
[videoplayer id=242316][/videoplayer]
Posłuchaj całej rozmowy:

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *