Szokujące nagranie w sprawie śmierci Igora S.

Wstrząsający film z komisariatu przy Trzemeskiej we Wrocławiu. Nagranie, do którego dotarła telewizja TVN, powstało w dniu, w którym zginął Igor S. Widać na nim jak policjanci biją, wyzywają i rażą prądem półnagiego 25-latka. Prawdopodobnie mężczyzna był też duszony.

Materiał, który pokazała stacja to zapis z kamery paralizatora, którego użyła policja w komisariacie. Widać na nagraniu, że funkcjonariusze znęcają się nad Igorem S. Każą mu zdjąć spodnie, straszą kolejnymi dawkami prądu, biją i wyzywają. Potem Igor S. umiera.

CAŁY MATERIAŁ: Śmierć w komisariacie. Reportaż „Superwizjera”
Przypomnijmy: Igor S. został zatrzymany na wrocławskim Rynku rok temu, potem został przewieziony do komisariatu przy ul. Trzemeskiej, gdzie zmarł. Po tym zdarzeniu dochodzi do zamieszek przed komisariatem.  Śledztwo w sprawie wszczyna poznańska prokuratura.  Po wczorajszym materiale TVN rządowa opozycja domaga się natychmiastowej dymisji Mariusz Błaszczaka, szefa MSWiA. Dziś PO zapowiedziała konferencję prasową w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tłumy przed komisariatem Wrocław Stare Miasto po śmierci 25-latka
WROCŁAW: Kolejne zamieszki przed komisariatem przy Trzemeskiej (ZDJĘCIA, WIDEO)
Śmierć Igora S. – Czterech policjantów odsuniętych od służby
Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych o śmierci Igora S. [ZAPIS]
Surowe wyroki dla chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach przy Trzemeskiej

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *