Szczypiornistki Zagłębia Lubin z pewnym awansem w Lidze Europejskiej

W rewanżu drugiej rundy kwalifikacyjnej Miedziowe pokonały szwajcarski klub LC Bruehl Handball 33:24.

Po piątkowym zwycięstwie 35:19, gdzie formalnie gospodarzem był zespół ze Szwajcarii chociaż mecz był rozgrywany w Lubinie, rewanż był tylko formalnością. Podobnie jak dzień wcześniej, tak też w sobotę spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Zagłębia 3:0. Kolejne fragmenty spotkania były już jednak bardziej wyrównane i w pewnym momencie zespół ze Szwajcarii zmniejszyły nawet straty do jednego gola (10:9). Po przerwie podopieczne trenerki Bożeny Karkut w niespełna dziesięć minut zdobyły siedem goli, a same straciły tylko dwa (22:15) i było już niemal pewne, że także w rewanżu górą będzie polska drużyna.
W trzeciej, ostatniej rundzie eliminacji do fazy grupowej Zagłębie zmierzy się z Zwiezdą Zwienigorod. Pierwszy mecz zaplanowano na 13 listopada w Rosji, a rewanż odpędzie się tydzień później w Lubinie.
Zagłębie Lubin – LC Bruehl Handball 33:24 (15:13)
Pierwszy mecz: 35:19 dla Zagłębia. Awans: Zagłębie.
Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz – Adrianna Górna 11, Kinga Grzyb 5, Kinga Jakubowska 5, Daria Zawistowska 3, Jovana Milojevic 2, Patrycja Noga 2, Malwina Hartman 2, Daria Miłek 2, Patricia Matielli 1, Karolina Kochaniak-Sala 0, Emilia Galińska 0.
Najwięcej goli dla Bruehl: Kinga Gutkowska 7, Mia Kernatsch, Martina Pavic i Malin Altherr po 3.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *