Szczypiornistki z Kobierzyc gorsze od mistrzyń Polski

W zaległym spotkaniu 5. kolejki ekstraklasy KPR uległ na własnym parkiecie
Vistalowi Gdynia 19:31.

Tylko przez kwadrans miejscowi kibice mogli się łudzić, że piłkarki ręczne z Kobierzyc stawią skuteczny opór mistrzyniom kraju. Do 15. minuty szczypiornistki z Dolnego Śląska toczyły wyrównany bój z Vistalem. Od stanu 6:6 trzy gole za sprawą Aleksandry Zych i Joanny Kozłowskiej zdobyły gdynianki. Przerwa na żądanie dla trenerki KPR na niewiele się zdała. Niespełna 10 minut po powrocie na parkiet i kolejnym trafieniu z drugiej linii Zych przyjezdne prowadziły już 15:8.
Po zmianie stron nadal dominowały szczypiornistki Vistalu, które systematycznie powiększały pięciobramkową zaliczkę z pierwszej połowy. Seria bramkowa gości zwieńczona kolejnym trafieniem Zych sprawiła, że w 47 minucie KPR przegrywał już 15:25. Zespół z Kobierzyc w drugiej odsłonie miał spore problemy ze zdobywaniem bramek. W ciągu 30 minut gry konto kobierzyczanek wzbogaciło się o zaledwie 7 goli.
KPR Kobierzyce – Vistal Gdynia 19:31 (12:17)
KPR Kobierzyce: Ciesiółka, Słota – Jakubowska, Skalska, Wojda, Mączka, Janczak, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak, Charzyńska, Linkowska, Daszkiewicz, Walczak, Dąbrowska, Michalak.
Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska, Pękala, Kamińska, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska, Machado Matieli, Szarawaga, Kulwińska, Uścinowicz, Błaszkowska.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *