Szczypiornistki KPR Jelenia Góra oddaliły się od superligi

W pierwszym meczu barażowym o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej dolnośląska drużyna przegrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 24:28. Najskuteczniejsza w zespole KPR była zdobywczyni dziesięciu bramek Sabina Kobzar. Mecz rewanżowy odbędzie się w sobotę w Jeleniej Górze.

KPR Jelenia Góra za wszelką cenę chce utrzymać miejsce w elicie. I udowadniał od pierwszego gwizdka dzisiejszego meczu, że jest w stanie to uczynić. W 4. minucie rzut Joanny Załogi wyprowadził jeleniogórzanki na prowadzenie 3:1.
W połowie pierwszej części uwidoczniła się przewag gospodyń. W 22. minucie trener KPR Michał Pastuszko poprosił o czas. Ruch prowadził 11:9. W zespole z Jeleniej Góry świetnie spisywała się Sabina Kobzar, ale to było za mało.
Druga partia rozpoczęła się dla jeleniogórzanek fatalnie. Czerwoną kartką została ukarana Tatiana Bilenia, kilka chwil później fatalny w skutkach faul w ataku popełniła Załoga. Liderka KPR doznała urazu dłoni i przez kilka minut nie była zdolna do gry.
To wykorzystał Ruch. W 39. minucie było już 19:15 dla chorzowskiej drużyny. Dolnoślązaczki się jednak nie poddały. W 51. minucie było tylko 22:20 dla gospodyń. Ostatnie fragmenty spotkania jednak zdecydowanie należały do Ruchu. Rewanż odbędzie się w Jeleniej Górze.
KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 28:24 (13:13)
Ruch: Bednarek, Staś – Benducka, Jasinowska 3, M. Drażyk 3, Piotrkowska 3, Żakowska 6, Lesik 1, Masłowska 1, Doktorczyk, Rodak 3, Nimsz, Płomińska 8, Stokowiec.
KPR: Ciesiółka, Hoffman – Bilenia 1, Tomczyk, Maziarz, Wojtas, Kobzar 10, Załoga 8, Jasińska 1, Kanicka, Oreszczuk 2, Janas, Skowrońska 1, Koc.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *