Szczawno Zdrój znów będzie mieć basen

Przez lata w tej uzdrowiskowej miejscowości funkcjonował basen pod gołym niebem. Z biegiem lat niszczał, później teren sprzedano. Dziś działka jest prywatna, a basen w ruinie. Wkrótce ma się to zmienić.

Tuż obok, być może już w przyszłym roku stanie kryty basen. – Pieniądze pochodzą z programu „Delfinek” realizowanego przez Urząd Marszałkowski. Ten basen chcemy wybudować przy hali przy ulicy Słonecznej, tam mamy zaprojektowany kompleks edukacyjno – sportowy. Byłby to pierwszy basen w Szczawnie Zdroju – wyjaśnia Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna.

Koszt inwestycji to 6 milionów złotych. Teraz przed gminą poszukiwania dodatkowych środków. Pomysły już są. – Staramy się o dotację z ministerstwa sportu, ufam, że dostaniemy około dwóch milionów złotych – mówi burmistrz. 

Innym źródłem może być PFRON. Basen będzie ogólnodostępny, z naciskiem na dzieci i młodzież. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *