Sytuacja na Odrze. Wojewoda dolnośląski wrócił z urlopu, zabiera głos

Nie chcę w żaden sposób umniejszać tego, co się zdarzyło, tylko też nie chcę wchodzić tylko i wyłącznie w czarne scenariusze – mówił na konferencji w sprawie sytuacji na Odrze wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, który wrócił do pracy po urlopie. Wojewoda przekazał, że „parametry fizyko-chemiczne w głównym nurcie Odry są takie same, jak średnia wieloletnia”. – Generalnie sytuacja wydaje się być w miarę dobra, z pewną ostrożnością – mówił. Dodał, że władze z ostrożnością będą podchodzić do kwestii zniesienia zarządzonych w związku z katastrofą obostrzeń. Na konferencji Obremski pytany był także o swoją nieobecność w trakcie kryzysu ekologicznego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.