Świebodzice: Zadaszone perony i punkty usługowe. Powstanie centrum przesiadkowe

Buduje się centrum przesiadkowe w Świebodzicach. Stacja, który połączy funkcje kolei i transportu autobusowego powstaje przy gruntownie wyremontowanym dworcu kolejowym.

Pojawią się tam zadaszone perony, a także małe punkty usługowe i handlowe dla podróżnych. Inwestycja będzie kosztowała ponad 2,5 mln zł, a jej realizacja jest możliwa dzięki znacznemu dofinansowaniu z funduszy europejskich. Takiego -miejsca dotychczas w Świebodzicach nie było, mówi burmistrz, Bogdan Kożuchowicz:Budowa już się rozpoczęła i potrwa 12 miesięcy.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *