Świdnica: Uczą się, na czym polega zarządzanie miastem

Skąd się biorą pieniądze w miejskiej kasie, kto decyduje na co zostaną
wydane, jakie sprawy można załatwić w urzędzie. To tylko część wiedzy,
jaką zdobędą uczniowie w Świdnicy, na lekcjach wychowania
obywatelskiego.

W Świdnicy rozpoczęły się lekcje edukacji obywatelskiej dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych. Z młodzieżą będzie się spotykać prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Najpierw młodzi obywatele zasiądą w sali obrad Rady Miejskiej, a po rozmowie odwiedzą najważniejsze wydziały magistratu. 
– Chcę przekonać młodych świdniczan, że wiedza na temat funkcjonowania samorządu jest bardzo ważna – mówiła po pierwszym spotkaniu Beata Moskal-Słaniewska:

Spotkania z prezydent miasta mają być organizowane co dwa tygodnie do końca roku szkolnego.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *