Strefa Południa w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ OD 21:00]

Zapraszam na trzy godziny dźwięków z miejsca, w którym powstała muzyka – czyli Południa Stanów Zjednocznych. To miejsce, w którym nieustannie stykają się różne kultury, wpływy i sposoby patrzenia na świat – i to właśnie było przyczynkiem do tego, dlaczego muzyka rozrywkowa taka, jaką znamy dzisiaj, narodziła się i rozkwitła właśnie tam, ponad sto lat temu. Dziś jednak nie będziemy spoglądać tak daleko w przeszłość.
Zajmiemy się Zapomnianymi i Odłożonymi, czyli takimi utworami i takimi wykonawcami, którzy na antenie błyszczeli jasno, ale krótko – a także tymi, których zawsze odkładałem na później. Z różnych względów. Niektórzy, jak California Honeydrops, odpowiedzialni za jedne z najbardziej pozytywnych brzmień, po wydaniu świetnego singla – Sit Down On It – zniknęli z areny muzycznej. Z kolei nigdy nie zdecydowałem się zagrać nagrań z The Super Super Blues Band. Ten potworek powstał na początku lat 60, gdy zainteresowanie bluesem zaczynało się zmniejszać. Trzeba było wycisnąć ile tylko się dało – lecz The Super, Super Blues Band nie było dobrym pomysłem.
Historie, anegdoty i ciekawostki w Strefie Południa. Zaczynamy od 21. Do usłyszenia!
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *