Startup z Wrocławia w finale Central European Startup Awards [FOTO]

A co gdyby wirtualne reklamy jakie dostajemy na nasze telefony dotyczyły rzeczy, którymi interesujemy się w świecie realnym? To jest już możliwe dzięki młodym przedsiębiorcom z Wrocławia.

Startup Cluify to internetowa platforma, która z sukcesem weszła na rynek. Leszek Janecki uspokaja, że namierzanie można wyłączyć i jest anonimowe. Ma jednak swoje plusy. A jak to działa?
-Co jakiś te telefony skanują sieci wi-fi w pobliżu. Te dane wysyłają na nasze serwery, potem wiemy co takiego ludzie odwiedzali i jesteśmy w stanie te reklamy im przekazywać. I tak jesteśmy skazani na reklamy, a tak dostajemy takie, które spełniają nasze potrzeby.

A Natalia Malko tłumaczy, że firma działa od niespełna roku, ale ma już kilkunastu klientów:
-My udostępniamy reklamodawcom taką możliwość docierania do klientów, na podstawie ich zachowań w świecie rzeczywistym. Opłaca się to dlatego, ponieważ mamy ściśle określoną grupę odbiorców i wiemy, że to może ich interesować, ponieważ w przeszłości odwiedzali podobne punkty.

Czy jednak Wrocław to dobre miejsce to tworzenia innowacyjnych projektów? Natalia Malko nie ma wątpliwości, że tak:
-Ponieważ rynek wrocławski to są bardzo wysokiej klasy specjaliści. Jeśli chodzi o takie zawody stricte związane z IT. I też bardzo chłonny rynek, jeśli chodzi o innowacje. Liczy się dobry pomysł i dobry zespół.

Cluify to kolejny ciekawy projekt wrocławian, którzy opracowali wcześniej aplikację umożliwiającą identyfikację nieznanych numerów telefonów. Głosować w konkursie można do jutra pod TYM adresem.
Zobacz też wcześniejszy projekt: 

We Wrocławiu powstała aplikacja, która rozpoznaje nieznane numery telefonu
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *