Stare opony, zużyty sprzęt AGD, śmieci, a nawet granat. Wielkie sprzątanie Odry i Pisy

Godna pochwały, oddolna akcja sprzątania terenów nadodrzańskich w Oławie na Dolnym Śląsku. Po raz kolejny mieszkańcy miasta stają ramię w ramię, aby uporać się ze skutkami notorycznego śmiecenia w częściowo zalesionym rejonie kanału żeglugowego rzeki. Wolontariusze spomiędzy drzew wynoszą zarówno worki wypełnione odpadami z domów i mieszkań, ale też większe gabaryty jak stare opony czy drzwi od lodówki. Podobne zrywy odbywają się w innych miejscach na mapie Polski, a my z kamerą odwiedziliśmy również mazurski Pisz.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *