Stare odbiorniki radiowe, gramofony i telewizory znów do zobaczenia we Wrocławiu

Wystawę zaaranżowaną na nowo możemy oglądać w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Wśród eksponatów zobaczymy m.in polskie radioodbiorniki detektorowe produkowane w latach 1930 – 1931. – To prawdziwy raj dla pasjonatów historii radiofonii i telewizji – mówi Izabela Kupietz, kuratorka tej ekspozycji:

Na wystawie swoje miejsce znalazły także m.in gramofon salonowy „Europa” czy „Parlophone” oraz prototyp pierwszego telewizora polskiej produkcji z 1947 roku. – Takich perełek jeżeli chodzi o telewizory jest więcej – dodaje Izabela Kupietz:

Modernizacja Sali Fonograficznej będącej częścią stałej ekspozycji w Muzeum Poczty i Telekomunikacji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inwestycję dofinansował również Urząd Marszałkowski. Całość stanowi przegląd zgromadzonych w Muzeum urządzeń radiowych i telewizyjnych, które funkcjonowały w Polsce od 1929 roku. Wystawę oglądać można za wyjątkiem poniedziałków w Muzeum Poczty i Telekomunikacji przy ul. Zygmunta Krasińskiego 1.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *