Stadion w Legnicy zdobyty

Piłkarze Miedzi po raz pierwszy w tym sezonie przegrali przed własną publicznością. Legniczanie ulegli Sandecji Nowy Sącz 1:3.

W pierwszej połowie spotkanie 19. kolejki 1. ligi było bardzo wyrównane. W ofensywie Miedzi aktywny był Dawid Kort, ale strzały pomocnika były niecelne. W bramkarza trafiali za to Artur Pikk oraz Patryk Makuch. Po drugiej stronie boiska Sandecji również brakowało skuteczności. Parokrotnie bliski gola był Mariusz Gabrych, ale i jemu zabrakło precyzji.
W drugiej połowie szybkie ciosy wyprowadzili goście. Najpierw Sandecję na prowadzenie wyprowadził Maciej Korzym, a po kolejnych pięciu minutach na 2:0 podwyższył Radosław Kanach. Miedź zupełnie się pogubiła. Legniczanie zaatakowali, ale nieskutecznie. Luki w obronie natychmiast, po raz kolejny wykorzystała drużyna rywali. Ostatnią bramkę dla przyjezdnych zdobył w 66. minucie Michał Walski.
Miedź odpowiedziała w doliczonym czasie gry. Honorową bramkę zdobył Valerijs Sabala.
Dla legniczan była to pierwsza porażka przed własną publicznością w trwającym sezonie. Dodatkowo był to ostatni mecz Miedzi na własnym stadionie w tym roku kalendarzowym. Z pewnością nie tak wyobrażali sobie to spotkanie gospodarze.
1. liga:
Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:0).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *