Sprawdź prognozę pogody na środę

W nocy zachmurzenie całkowite. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem miejscami rozpogodzenia. Początkowo, zwłaszcza na północy województwa opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady śniegu, w drugiej połowie nocy przechodzące w opady deszczu, zanikające rano. Wzrost temperatury od -1°C, 0°C wieczorem do 5°C, 6°C po południu. Wiatr o prędkości od 50 km/h do 70 km/h, w dzień w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.