Sprawdź pogodę na noc i na wtorek

Europa wschodnia i południowa będzie w zasięgu wyżu, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżu. Polska będzie na skraju wyżu z rejonu Estonii, w dzień nad zachodnie krańce kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym, za którym, z południowego zachodu, zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza SudeckiegoW nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) temperatura od 11°C do 14°C. Wiatr dość silny, z kierunków południowych.
Warunki biometeorologiczne: obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *