Sprawdź pogodę na noc i na środę

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Przeważająca część kontynentu, w tym Polska, będzie pod wpływem rozległego, silnego wyżu z centrum nad Finalndią. Jedynie północno-zachodnie krańce znajdą się w strefie oddziaływania niżu znad Atlantyku. Z południowego-wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-kontynentalne.
Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Miejscami na krańcach zachodnich regionu słabe opady deszczu. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Miejscami na krańcach zachodnich regionu słabe opady deszczu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami przejściowo duże. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy na krańcach zachodnich słabe opady deszczu. Temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr o prędkości od 40 km/h do 55 km/h, południowo-wschodni.
Warunki biometeorologiczne: korzystne.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *