Sprawdź jaka pogoda w piątek [PROGNOZA]

W nocy zachmurzenie duże, tylko początkowo na wschodzie regionu umiarkowane. Miejscami, głównie na zachodzie, przelotne opady deszczu i burze, przechodzące w opady jednostajne, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.
W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu, po południu okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady deszczu, początkowo w nocy burze. Stopniowy spadek temperatury w nocy od 14°C, 15°C do 7°C, 8°C. W dzień temperatura od 6°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo w nocy zachodni, później skręcający na północny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.
Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *