Spór, polemika, dialog: (nie)bezpieczeństwo na stadionie. Po meczu Śląska z Legią

Choć od meczu Śląska z Legią, w trakcie którego mieliśmy pokaz fajerwerków i pirotechniki, minęło już kilkanaście dni, to nadal wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Jak to możliwe, że mimo rozmaitych zakazów stadionowych, wciąż na trybunach bywa niebezpiecznie i dochodzi do dantejskich scen? Jak to możliwe, że tyle kilogramów materiałów pirotechnicznych zostało wniesionych na stadion? Gośćmi audycji Spór, polemika, dialog byli: Artur Brzozowski (Gazeta Wyborcza), Mariusz Mikołajek (Kibic Śląska) i Piotr Waśniewski (Prezes Śląska Wrocław).

POSŁUCHAJ:

Co dalej ze Śląskiem Wrocław? Konkretnego planu nie ma
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *