Spór, polemika, dialog: 50 lat internetu. Jak bardzo zmienił nasze życie i świat?

Trudno w to uwierzyć, ale internet kończy właśnie 50 lat. Jak bardzo zmienił nasze życie i świat? Czy media społecznościowe zmieniły nasze życie w sposób nieodwracalny? Jakie zagrożenia niesie za sobą korzystanie z internetu? W audycji udział wzięli: profesor Przemysław Kazienko, Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej; profesor Leszek Pacholski, Uniwersytet Wrocławski, doktor, Adam Szynol, medioznawca, Uniwersytet Wrocławski i Mateusz Biernacki, przedsiębiorca związany z branżą internetową.

POSŁUCHAJ:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *