Spływają wnioski po świadczenia 500 plus. Najwięcej we Wrocławiu

13 816 – dokładnie tyle wniosków o świadczenie 500 plus spłynęło od mieszkańców Dolnego Śląska od początku sierpnia. Dolnośląski Urząd Wojewódzki podsumował pierwsze dni naboru do kolejnego okresu rozliczeniowego programu.

Najwięcej wniosków – ponad 4.5 tysiąca – spłynęło we Wrocławiu.  Na złożenie wniosku o 500 plus mamy czas do października. Danuta Zawilla z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego mówi, że warto wcześniej zapoznać się ze zmianami, które wchodzą od nowego okresu rozliczeniowego. – Obecnie, jeżeli osoba samotnie wychowująca dziecko będzie się ubiegać o świadczenie wychowawcze będzie musiała mieć ustalone prawo do alimentów, podobna sytuacja dotyczy osób, które rozliczają się jako ryczałtowcy, prowadzą działalność gospodarczą. Inna zmiana dotyczy ustalania utraty i uzyskania dochodu – tłumaczy.

Wnioski o świadczenie 500 plus można składać zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. W tym drugim przypadku możemy liczyć na szybsze rozpatrzenie naszej sprawy.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ruszył nowy nabór do programu 500 plus
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *