Smutna wiadomość z wrocławskiego ZOO. Nie żyje mrównik

Mały mrównik przyszedł na świat w połowie lutego i od razu podbił serca słuchaczy Radia Wrocław i czytelników radiowroclaw.pl.

„(…) Jego narodziny sprawiły wiele radości. Niestety, mimo ogromnych chęci i zaangażowania p. Andrzeja, nie udało nam się go odchować. Są sytuacje, kiedy nie wygramy z naturą” – czytamy na profilu facebookowym wrocławskiego ZOO.
Jak tłumaczyli nam pracownicy ZOO, mrównik to przedstawiciel gatunku rzadko spotykanego w ogrodach zoologicznych (ok.4%), trudny w chowie (wymaga specyficznych warunków życia) i jeszcze trudniejszy w hodowli (w zeszłym roku przyszło na świat tylko kilka osobników). Zobacz film z naszej wizyty tuż po narodzinach mrównika:

Poród mrównika okazał się trudny i opiekun musiał nie tylko pomóc mu przyjść na świat, ale również przywrócić funkcje życiowe, co trwało niemal 60 minut i udało się!
Reanimacja była prowadzona metodą ….ryjek – usta – opowiadał nam opiekun Andrzej Miozga:

Opisu jego wyglądu podjął się dyrektor ogrodu zoologicznego Radosław Ratajszczak:

Malec po urodzeniu ważył kilogram i 700 gramów. Wrocławski ogród jako jedyny w Polsce posiada dwa mrówniki. Na wolności te zwierzęta żyją w Afryce.

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *