Słońce schowa się za chmurami. Kolejne dni z deszczem [PROGNOZA]

To jeszcze nie koniec chłodów – na mapach pogodowych Dolnego Śląska na razie nie widać ocieplenia. Temperatura minimalna będzie wahać się od 3 do 5 stopni. Maksymalnie na termometrach nie więcej niż 15 stopni.
– Trzeba korzystać ze słońca, bo schowa się ono za chmurami – uprzedza dyżurny synoptyk IMGW we Wrocławiu Edyta Socha.

– Słońce w poniedziałek, to praktycznie zakończenie dobrej pogody. W nocy już wzrost zachmurzenia do wystąpienia opadów deszczu. Te opady deszczu z przerwami będą nam towarzyszyć przez najbliższy tydzień – mówi Edyta Socha.
Prognozowane opady deszczu nie będą miały już większego znaczenia dla sytuacji na dolnośląskich rzekach:

– Te opady są niezbyt wysokie. One są do 10-15 milimetrów. Fakt, że mogą być one burzowe, więc gdzieś lokalnie mogą występować wzrosty stanu wody, w związku z tym, że mamy poziom wyższy, czyli te stany są w strefie wody wysokiej – wyjaśnia hydrolog Elżbieta Daniluk.
Na środkowej Odrze obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne III stopnia. To oznacza, że na rzece mogą być przekroczone stany alarmowe. Na górnej Odrze poziom wody już opada, fala wezbrania przemieszcza się teraz przez dolnośląski odcinek rzeki. Taka sytuacja może potrwać kilka dni.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.