Ślęza znów przegrała w Krakowie. Będzie piąty finał koszykarek

Ślęza przegrała z Wisłą 56:64. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2:2. Decydujące spotkanie rozegrane zostanie w środę we Wrocławiu.

Już w drugiej akcji spotkania Ślęza pokazała, że dziś przystępuje do gry z zupełnie innym nastawianiem niż wczoraj. Po przechwycie wrocławianki wyprowadziły szybki atak i Agnieszka Kaczmarczyk otworzyła wynik. Ślęza zaczęła od prowadzenia 5:0, a Kaczmarczyk była pierwszą opcją w ataku. Po 4 minutach dolnośląski zespół prowadził 7:4, a silna skrzydłowa miała na swoim koncie 6 punktów – dwukrotnie kończyła kontrę i raz trafiła po akcji w trójkącie z Sharnee Zoll i Kourtney Treffers. Defensywa Ślęzy zbierała żniwa na ataku Wisły wymuszając w siedem minut pięć strat (trzy z nich to przechwyty wrocławianek). Nic zatem dziwnego, że trener Jose Ignacio Hernandez poprosił o czas. Ślęza prowadziła wtedy 13:6. Wrocławianki do końca kwarty zdobyły tylko dwa punkty – po penetracji Zoll – ale to wystarczyło do utrzymania korzystnego wyniku 15:12.Po minucie drugiej kwarty zawodniczki Arkadiusza Rusina po raz pierwszy oglądały plecy rywalek. Wisła zaczęła tę część meczu od czterech punktów z linii rzutów wolnych i prowadziła 16:15. W odpowiedzi Sharnee Zoll trafiła po indywidualnej akcji, ale to był tylko przerywnik w serii Wisły. Kiedy za trzy trafiła Ben Abdelkader było już 21:17 dla gospodarzy. Ślęza podgoniła wynik do 20:23 w połowie kwarty, ale wtedy nie popisali się sędziowie. Agnieszka Szott-Hejmej przy wejściu pod kosz bez piłki padła jak rażona piorunem po kontakcie z Nikki Greene. Arbitrzy bez zastanowienia wyrzucili Amerykankę z parkietu. Faul faktycznie był, ale Greene trafiła łokciem w bark zawodniczki Wisły. Trener Arkadiusz Rusin tylko…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *