Ślęza Wrocław wygrywa, CCC Polkowice znów przegrywa

Cztery mecze, cztery zwycięstwa. To bilans koszykarek Ślęzy Wrocław w ekstraklasie. Dziś dolnośląska drużyna pokonała na wyjeździe Ostrovię 79:65. W fatalnych humorach wciąż kibice w Polkowicach. CCC przegrało kolejny mecz. Dziś z Wisłą Kraków 67:80.

Wrocławianki zanotowały świetny początek spotkania, ale później to gospodynie były stroną przeważającą i po 10 minutach przegrywały tylko punktem. Mecz był ciągle bardzo wyrównany, a po pierwszej połowie ostrowianki wygrywały dwoma punktami!
Ten stan rzeczy utrzymywał się także po trzeciej kwarcie, a sensacja wisiała w powietrzu. W ostatniej części meczu Ślęza włączyła jednak piąty bieg i wygrała ostatecznie 79:65. Marissa Kastanek rzuciła dla drużyny przyjezdnej 21 punktów. W drużynie gospodyń wyróżniała się Breanna Lewis z 16 punktami i 12 zbiórkami.

Początek starcia w Polkowicach był wyrównany, ale w miarę upływu czasu przewagę zaczęły zdobywać wicemistrzynie Polski. Po 10 minutach gry prowadziły 10 punktami. W końcówce drugiej części meczu te straty zmniejszyła trochę Bria Holmes, ale to Wisła CanPack ciągle była lepsza.
W trzeciej kwarcie CCC nie utrzymało tendencji odrabiania strat. Po trafieniu Maurity Reid było już 60:48. Ostatnie 10 minut niczego już nie zmieniło. Krakowianki kontrolowały sytuację i wygrały 80:67. Najlepszą zawodniczką drużyny przyjezdnej była Leonor Rodriguez z 26 punktami i 6 asystami. 13 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty dla gospodyń zdobyła Temitope Fagbenle.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *