Ślęza gorsza od lidera, CCC przegrywa w Bydgoszczy

Nieudane występy w ekstraklasie mają za sobą koszykarki dolnośląskich drużyn. Ślęza Wrocław przegrała z liderem Arką Gdynia 58:63. Mimo pogoni na finiszu, z kompletem punktów z Wrocławia wyjechał lider. Sporo emocji było też w wyjazdowym starciu CCC. Polkowiczanki ostatecznie uległy Artego Bydgoszcz 62:67.

Arka przyjechała do Wrocławia jako niepokonany zespół. Była też zdecydowanym faworytem. Rolę potwierdziła na parkiecie, ale Ślęza też miała swoje kilka minut. Marne to jednak pocieszenie.
Gdyby nie fatalna trzecia kwarta przegrana przez drużynę Arkadiusza Rusina 8:19 być może byłyby emocje do końcowej syreny. Wrocławianki na finiszu spotkania rzuciły się jeszcze do odrabiania strat, ale rywalki pewnie wytrzymały atak.
Z dobrej strony w meczu zaprezentowała się powracająca na chwilę na Dolny Śląska Marissa Kastanek, która była liderką Arki ze zdobyczą 14 punktów.
1KS Ślęza Wrocław – Arka Gdynia 58:63 (18:17, 14:19, 8:19, 18:8)
Ślęza: Burdick 15, Owczarzak 13, Pocek 13, Marciniak 7, Jovanović 5, Glomazic 3, Jones 2, Dobrowolska 0.
Arka: Kastenk 14, Papova 13, Gulich 10 (17 zb), Allen 10, Balintova 5, Greinacher 4, Rembiszewska 3, Misiek 2, Slamova 2, Podgórna 0.

Ekipie CCC nie pomogła nawet dobra skuteczność na dystansie. Podopieczne Marosa Kovacika trafiły 10 „trójek” – nie znalazły jednak metody na Laurę Miskiniene. Środkowa Artego zapisała w statystykach 20 punktów i 9 zbiórek. Dzięki m.in. jej postawie, a grała przez 40 minut, polkowiczanki przegrały w Bydgoszczy 62:67.
Artego dobrze zaczęło, bo już w pierwszej kwarcie wypracowało sobie nawet dziewięć punktów przewagi. CCC kontakt udało się złapać dopiero w końcówce trzeciej kwarty, gdy po dwóch rzutach z dystansu Weroniki Gajdy mistrzynie Polski zmniejszyły straty do zaledwie trzech punktów.
Na więcej gospodynie już nie pozwoliły, a w kluczowych momentach spotkania ważny rzut…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *