Śląsk wzmocnił pozycję bramkarza

Nowym piłkarzem wrocławian został Rafał Leszczyński.

Leszczyński rozpoczynał piłkarską karierę w Olimpii Warszawa. W lipcu 2009 roku został zawodnikiem Dolcana Ząbki i spędził tam aż sześć sezonów, po czym przeniósł się do Piasta Gliwice. Po krótkim pobycie w Gliwicach jego następnym krokiem w karierze było Podbeskidzie, gdzie grał przez cztery i pół sezonu, po czym zamienił Bielsko-Białą na Głogów. – Szukaliśmy bramkarza z silną osobowością i określonym profilem piłkarskim, który będzie odpowiadał trenerowi. Rafał spełnia nasze wymagania i mamy nadzieję, że potwierdzi swoją wartość i wzmocni rywalizację o miejsce między słupkami – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.
W barwach Chrobrego Leszczyński był wyróżniającym się zawodnikiem i poważnie przyczynił się do tego, że jego zespół do końca bił się o awans do PKO BP Ekstraklasy. W poprzednim sezonie zaliczył imponującą serię 763 minut bez straconego gola, ustanawiając tym samym rekord I ligi biorąc pod uwagę dziesięć ostatnich sezonów. – Zdecydowałem się na Śląsk ponieważ to duży klub, a oprócz tego są tutaj też trenerzy, z którymi miałem już okazję wcześniej współpracować. Jestem bramkarzem, który nieźle gra nogami, staram się pomagać drużynie na przedpolu. Wiem jednak, że najwięcej powiedzą o mnie moje występy na boisku – mówił Leszczyński po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem.
30-latek na zapleczu ekstraklasy rozegrał 224 spotkania, w których 74 razy zachował czyste konto. W swoim dorobku ma również jeden występ w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Norwegią, wygranym przez Biało-Czerwonych 3:0.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *