Śląsk Wrocław przegrał w Niecieczy z Bruk-Betem 1:2

To mecz 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Wrocławianie mieli ostatnią w tym roku szansę na wyjazdowe zwycięstwo. W składzie zabrakło kontuzjowanego w meczu z Piastem Jakuba Koseckiego, a Michał Chrapek, który także doznał urazu w spotkaniu z drużyną z Gliwic usiadł na ławce rezerwowych. W meczowej 18-tce, także z powodu problemów zdrowotnych zabrakło Augusto.
Pierwsze minuty były wyrównane, a żadnej z drużyn nie udało się stworzyć groźnej okazji do strzelenia bramki. W 12. minucie żółtą kartką za zagranie ręką został upomniany Robert Pich. Bruk-Bet miał rzut wolny z 25. metrów. Z rzutu wolnego uderzył Gabriel Iancu i pięknym strzałem pokonał Jakuba Słowika. Dwie minuty później gospodarze powinni prowadzić 2:0. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Iancu, głową z kilku metrów strzelał Bartosz Śpiączka, ale dobrze interweniował Słowik.
W 18. minucie rzut wolny miał zespół Śląska. Dośrodkowywał Łukasz Madej, ale Arkadiusz Piech strzelił głową obok bramki. Dwie minuty później groźnie zaatakowali gospodarze. Z lewej strony dośrodkował Śpiączka, a Samuel Stefanik z najbliższej odległości trafił do siatki.
W 24. minucie Śląsk powinien strzelić gola. Świetnie dośrodkowywał Madej, a Piech z 5 metrów nie potrafił pokonać Jana Muchy. Dwie minuty później świetną akcję przeprowadził Szymon Pawłowski, który podał piłkę do Iancu, ale ten z kilku metrów uderzył bardzo niecelnie.
Gospodarze kontrolowali przebieg meczu, a zespół Śląska nie potrafił doprowadzić do kolejnych groźnych sytuacji pod bramką Bruk-Betu. Ostatecznie do przerwy wrocławianie przegrywali 0:2.