Śląsk bez szans w stolicy

Koszykarze z Wrocławia przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa aż 55:78 w trzecim meczu półfinałów play-off Energa Basket Ligi. W serii do trzech wygranych Śląsk prowadzi 2:1. Kolejny mecz w sobotę, także w Warszawie.

Do starcia numer trzy Śląsk przystąpił bez Jakuba Nizioła, który doznał kontuzji w poprzednim spotkaniu – w meczowej dwunastce zastąpił go Aleksander Wiśniewski. Trener Ertugrul Erdogan wystawił następującą wyjściową piątkę: Jeremiah Martin, Daniel Gołębiowski, Justin Bibbs, Ivan Ramljak i Aleksander Dziewa.
Poprzednie starcie kapitalnie rozpoczął WKS, ale tym razem to Legia odskoczyła w pierwszych minutach. Kilka znakomitych rzutów zanotował Kyle Vinales, za trzy trafił też Aric Holman. Śląsk odpowiedział efektownym wjazdem Gołębiowskiego i celnym rzutem z dystansu Martina, ale po czterech punktach Travisa Lesliego to gospodarze prowadzili 18:7. Po serii 10-0 ich przewaga wzrosła do aż 21 punktów, a ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:8 po przechwycie i kolejnych punktach Vinalesa. Mistrzowie Polski mieli przede wszystkim olbrzymie problemy ze skutecznością – 18% z gry mówi samo za siebie.
W kolejnej części gry Trójkolorowym udało się nieco ograniczyć ofensywę rywali (do dwunastu punktów), ale pozostałe problemy wciąż były obecne w naszej grze. Pomimo wielu dobrych pozycji rzutowych w pierwszej połowie tylko 32% prób z gry znalazło drogę do kosza Legii. Sporo do życzenia pozostawiała też skuteczność z linii (50%). Gospodarze byli lepsi w dosłownie każdej rubryce statystycznej – szczególnie widoczna była ich przewaga w zbiórkach (25-15), przechwytach (7-2) i punktach spod kosza (18-10). Prowadzenie zespołu Wojciecha Kamińskiego stopniało nieznacznie – do wyniku 42:24.
Liczyliśmy na lepszą grę naszej drużyny po…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *