Skrzyżowanie z DK8 w Kobierzycach będzie przebudowane

Na sesji Rady Gminy Kobierzyce została podjęta uchwała dotycząca zgody na podpisanie porozumienia z GDDKiA w sprawie przebudowy feralnego skrzyżowania z DK8 w Kobierzycach. „Ze względu na liczne wypadki w tym miejscu i realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców naszej Gminy, władze Gminy zdecydowały o wyręczeniu GDDKiA i zrealizowaniu tej przebudowy na własny koszt. To efekt postulatów mieszkańców i rozmów z Generalną Dyrekcją – zarządcą DK8. Kolejnym krokiem na drodze do tej potrzebnej inwestycji będzie podpisanie porozumienia” – czytamy na portalu gminy na Facebooku. Uchwała została podjęta jednogłośnie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.