Simone Ponzi na 3 miejscu na 1 etapie Sibiu Cycling Tour

Włoch był najlepszy z kolarzy CCC Sprandi Polkowice.

Simone Ponzi finiszował na 3.miejscu, na 1.etapie Sibiu Cycling Tour, wygranym przez samotnego uciekiniera Edvina Avilę.
Początek zmagań był bardzo szybki i obfitował w próby odjazdu. Dopiero po 35 kilometrach oderwać zdołała się ucieczka dnia. Liczyła ona tylko dwóch kolarzy – Moritz Fussnegger i Edvin Avila. Peleton zaczął ich gonić, gdy przewaga wzrosła do blisko 8 minut. „Pomarańczowi” byli wśród tych, którzy nadawali mocne tempo w grupie.
Współpraca w grupie zasadniczej nie układała się jednak najlepiej i różnica topniała wolno. Tymczasem na czele znakomicie tego dnia czuł się Avila, odrywając się od rywala i próbując samotnej akcji.
Jak się później okazało trafił z tym atakiem idealnie. 20km przed końcem miał 4 minuty zapasu i zdołał utrzymać przewagę nad goniącymi do samej mety.
Sprinterom pozostała walka o 2 miejsce i w tym pojedynku świetnie spisał się Simone Ponzi. Włoch przegrał tylko z Eduardo Grosu i zakończył etap na 3 miejscu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *