Siatkarze z Lubina sprawili sensację w PlusLidze

Cuprum pokonało na wyjeździe niezwyciężoną do tej pory w tym sezonie drużynę Jastrzębskiego Węgla 3:1, odnosząc piątą wygraną w rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został rozgrywający lubinian – Grzegorz Pająk.

W starcu z liderem rozgrywek Miedziowi od samego początku bardzo mocno ryzykowali w polu serwisowym. Walka toczyła się punkt za punkt. Po stronie gospodarzy w ataku przodowali Trevor Clevenot i Rafał Szymura, a w ekipie z Dolnego Śląska Illia Kovalov i Remigiusz Kapica (11:11). Choć inicjatywa leżała po stronie jastrzębian, goście nie dali im odskoczyć na większy dystans. W końcówce to jednak gospodarze postawili na swoim, a seta zamknął Clevenot.
Drugą partię bardzo dobrze rozpoczął zespół Cuprum. Po pojedynczym bloku Floriana Krage goście wyszli na prowadzenie 4:2. Przewaga wzrosła, gdy kapitan lubinian Wojciech Ferens posłał asa serwisowego (10:6). W ekipie trenera Pawła Ruska dobrze działało przyjęcie (na poziomie 69%), dzięki czemu Grzegorz Pająk mógł kreatywnie rozgrywać. W ataku Miedziowi także trzymali skuteczność (prawie 60%). Jastrzębie jednak nie zamierzało się poddawać, a na parkiet wszedł Jan Hadrava. Za jego sprawą przewaga przyjezdnych nieco stopniała (22:19), ale Ferens mocnym atakiem z lewego skrzydła zamknął seta na korzyść Cuprum.
Naładowani ogromem pozytywnej energii po zwycięstwie w poprzednim secie, lubinianie świetnie zaczęli grę po przerwie. Jastrzębianie – przeciwnie, popełniali coraz więcej błędów własnych. Goście nadal bardzo ryzykowali na zagrywce i w ataku, a Kamil Szymura świetnie spisywał się w obronie i przyjęciu (82% pozytywnego). Cuprum wypracowało sobie kilka punktów przewagi (18:13). Ekipa z Dolnego Śląska świetnie dysponowana była także w bloku. W tym meczu łącznie goście zablokowali przeciwników aż…