Siatkarze Cuprum wyraźnie gorsi w Jastrzębiu

W 8. kolejce ekstraklasy zespół z Lubina przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3 (17:25, 17:25,18:25).

Przed starciem w Jastrzębiu zespół z Dolnego Śląska wyprzedzał swych rywali o dwa punkty. Spodziewano się więc wyrównanego spotkania. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Brązowi medaliści mistrzostw Polski okazali się zdecydowanie lepsi od Miedziowych i tym samym przeskoczyli ekipę Cuprum w tabeli.
Lubinianie, którzy w Jastrzębiu musieli sobie radzić bez kontuzjowanego przyjmującego Roberta Tahta, w żadnym z setów nie zdołali przekroczyć granicy dwudziestu punktów. Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę, w czym pomagała im skuteczna gra w ataku Salvadora Hidalgo Olivy i Macieja Muzaja. Podopieczni Patricka Duflosa mieli spore problemy w przyjęciu i inauguracyjną partię przegrali gładko do 17.
W drugim secie kibice zobaczyli nieco lepsza grę przyjezdnych, ale lubinianom impetu wystarczyło tylko do stanu 9:9. Potem znów przewagę zbudowali jastrzębianie, którzy ponownie triumfowali 25:17.
Trzeci set to ponownie skuteczna gra Jastrzębskiego Węgla i wyraźny brak atutów po stronie gości. Lubinianie przegrywali już 5:12 i nie zdołali odwrócić losów spotkania. Trzecia porażka Miedziowych w sezonie stała się faktem.
Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)
Jastrzębski Węgiel: Sobala (5), Kampa (2), De Rocco (16), Kosok (3), Muzaj (18), Hidalgo Oliva (19), Popiwczak (libero).
Cuprum Lubin: Kaczmarek (10), Michalski (5), Pupart (7), Hain (5), Masny (2), Terzić (5), Kryś (libero) oraz Patucha (1), Gorzkiewicz, Biegun (1).
MVP: Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.