Sezam z premierami w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO ROZMOWY)

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Balet, Książki – wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 9:00). Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski

W Operze Wrocławskiej premiera jednego z najsłynniejszych baletów wszech czasów, czyli 'Dziadka do orzechów’ z muzyką Piotra Czajkowskiego. Choreografem (i naszym gościem) jest Youri Vamos, niegdyś solista zespołów baletowych oper w Budapeszcie i Monachium. W roli Klary laureatka naszych Emocji Natsuki Katayama. Youriemu Vamoowi towarzyszy dziś tłumacz Kamil Krzywicki.
[videoplayer id=242193][/videoplayer]
We Wrocławskim Teatrze Współczesnym premiera spektaklu 'Jutro przypłynie królowa’. Tematem głośna swego czasu sprawa mikrospołeczności na wyspie Pitcairn, gdzie wspólnota w milczeniu akceptowała przestępstwa seksualne przywódców. Autorem adaptacji (na podstawie reportażu Macieja Wasielewskiego) Krzysztof Szekalski, reżyseruje Piotr Łukaszczyk. U nas reżyser, aktorka Diana Kozłowska oraz kompozytor muzyki Filip Zawada.
[videoplayer id=242194][/videoplayer]
[videoplayer id=242195][/videoplayer]
Patrycja Obara – autorka i aktorka monomusicalu 'Syrena’, który premierowo do obejrzenia i usłyszenia w Centrum Sztuki Piekarnia we Wrocławiu 8 grudnia. Muzyka na żywo, technologie wizualne i Andersen, a raczej stworzone przez baśniopisarza kobiety i ich losy.
[videoplayer id=242196][/videoplayer]
[videoplayer id=242197][/videoplayer]
Studenci Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu prezentują kolejny w tym sezonie spektakl dyplomowy. Tym razem lalkarze pod reżyserskim okiem Przemysława Jaszczaka proponują 'Szczęśliwą siódemkę’ na motywach mitologii greckiej. Oczywiście w Teatrze AST przy Braniborskiej. Troje z siódemki: Ada Bieżan, Miłosz…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *