Samotność długodystansowca, czyli długie wybiegania (PORADY EKSPERTA)

Tzw. długie wybieganie to jeden z elementów prawidłowego treningu biegacza. To nic innego jak spokojne pokonywanie największej liczby kilometrów w tygodniu.

Dystans pokonywany w trakcie tego wysiłku jest różny i zależy od wybranego celu treningowego, np. startu w maratonie, półmaratonie czy w biegu ultra. Długie wybiegania budują wytrzymałość, spalają tłuszcz i dają poczucie pewności siebie. Podczas walki z długim dystansem możemy napotkać różne przeszkody, które mogą utrudnić taki bieg. Jak sobie z nimi radzić? O tym mówi trenerka sportów wytrzymałościowych i drużyny biegowej Radia Wrocław Weronika Machowska:

 
SPONSOREM MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW
JEST AKADEMIA ZDROWIA SANTANDERA
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *