Sąd odwoławczy utrzymał wyrok dla wrocławianina, który doprowadził do eksplozji pieca

Roku w zawieszeniu i 50 tysięcy złotych nawiązki dla poszkodowanej – to kara dla Wiesława M. Mężczyzna w 2015 roku doprowadził do eksplozji pieca przy ulicy Mieleckiej we Wrocławiu. W tym czasie w mieszkaniu wraz z nim przebywały trzy osoby, które chciały wynająć lokal.

Najbardziej pokrzywdzona została Agata K., którą siła eksplozji wyrzuciła przez okno z czwartego piętra. To właśnie kobieta domagała się w apelacji 200 tysięcy złotych, zamiast przyznanych wcześniej 50 tysięcy złotych nawiązki. Jednak sam prokurator Ryszard Walkiewicz uważał apelację za bezzasadną, twierdząc, że od takich roszczeń jest sąd cywilny.

Sam oskarżony narzekał na stan zdrowia, który bardzo pogorszył się od dnia wypadku.

Agata K. zapowiedziała, że będzie dochodzić odszkodowania w sądzie apelacyjnym.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *