Rymy i Bity: Pezet/Noon, Paktofonika, Borcrew, Apollo Brown [POSŁUCHAJ]

Na hip-hopową audycję w Radiu Wrocław w poniedziałki o 22:05 zaprasza Bartosz Tomczak.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Przed nami Boże Narodzenie więc zaczniemy świątecznie od utworu „Santa Claus Goes Straight to the Ghetto” z 1996 roku w który występują m.in Snoop Doggy Dogg i Nate Dogg.
Potem przeniesiemy się do 2002 roku, żeby zagrać numery z „Muzyki klasycznej” Pezeta i Noona. Powód? Raper z Ursynowa w zeszłym tygodniu zagrał koncert na Torwarze i zebrał za swój występ dobre recenzje, a poza nowymi utworami podczas występu pojawiły się także klasyki, które zagramy na antenie.
Potem zerwiemy kartkę z kalendarza, bo w zeszłym tygodniu – dokładnie 18 grudnia – minęło 19 lat od premiery jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego hip-hopu. Mowa o albumu „Kinematografia” nieistniejącego już zespołu Paktofonika.
Nie zabraknie też nowości. Będzie nią wydany 17 grudnia „Album” supergrupy Borcrew w skład, której wchodzą m.in Paluch, Gedz czy Sarius.
Końcówkę programu poświęcimy brzmienią robotniczego miasta zza oceanu. „Sincerely, Detroit” to piękny krążek od producenta Apollo Browna. Nie wiem jak mogłem przegapić tę płytę pod koniec października, ale za to wiem, że dziś nadrobimy ten fakt. Kto tęskni za klasycznym brzmieniem ten z pewnością będzie zadowolony.
Playlista audycji:
Snoop Doggy Dogg ft. Daz Dillinger, Nate Dogg, Tray Deee, Bad Azz – Santa Claus Goes Straight to the GhettoPezet/Noon – Re-fleksjePezet/Noon – Ukryty w mieście krzykPaktofonika – Jestem bogiemPaktofonika – Chwile ulotneSzpaku, Onek87, Paluch, Joda, Kobik, Lipa, Gedz, Sarius – Serce na blokuPaluch, Sarius – Jestem bliskoApollo Brown feat. Black Milk,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *